AccueilNon classifié(e)Üçgen dövmeanlamı nedir

Üçgen dövmeanlamı nedir

Üçgen dövme ilk insan uygarlıkları ile ortaya çıkan bir geometrik şekildir. Üçgen dövme anlamı nasıl temsil bağlıdır.

Örneğin, üçgen aşağı ucu ile temsil edilirse o zaman bir kadın üçgen. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, tam tersi yönde bir erkek üçgeni.

- Advertisement -

Bir üçgen dövme dövme giyen kişi bağlı olacak bazı anlamları içerir, bu yüzden bu makalede üçgen dövme farklı anlamları hakkında anlatacağım.

Üçgen dövme farklı anlamları

Bir üçgen dövme çeşitli anlamları vardır ve temsil eder:

 • Dört element.
 • Kutsal Üçlü.
 • Yaşam Döngüsü.
 • Denge ve Mükemmellik.

Bir bütün olarak alınan üçgen doğal bir öğeyi sembolize eder, ancak düzenlemesi elementinin bir veya diğerini sembolize eder.

 1. Anlamı üçgen dövme yukarı işaret: Üçgen yukarı doğru işaret edildiğinde, ateşi sembolize eder. Ateşin kendisi yıkımı ve aynı zamanda doğurganlığı da sembolize eder, çünkü kavrulmuş topraklar daha iyi tarımsal üretim üretir.
 2. Anlamı üçgen dövme aşağı işaret: Üçgen aşağıya doğru işaret ettiğinde, yeryüzündeki tüm yaşamın temel unsuru olan Su elementini sembolize eder.
 3. Hava: Havayı sembolize etmek için, yukarı doğru sivri üçgen boyunca yatay bir çizgi eklemeniz yeterlidir. Hava, ateşin yanmasındaki temel unsur olmaya devam eder, bu yüzden herhangi bir yaşam biçimine karşılık olarak gerekli kalır.
 4. Dünya: Dünya’yı sembolize etmek için, aşağı doğru üçgenboyunca yatay bir çizgi eklemeniz yeterlidir. Dünya tüm yaşamın beşiğini temsil eder, ama sürekli su taranmadan var olamazdı.
 5. Kutsal Teslis: Kutsal Teslis, evrenin iki karşıt prensibi arasındaki birlik ve uyumdur, dengenin vazgeçilmezi, yaşam döngüsüne ve üçüncü ilkenin varlığının mümkün olmadığı bir döngüdür.
 6. Akıl kalp ve olacak: Üçgen bize akıl tarafına bir tarafta ve her biri duygusal parçası, hangi irade ve bireysel hareket eden hayati ivme doğurur diğer tarafta başvurdu izin verecektir.
 7. Güç, Sevgi ve Bilgelik: Kutsal Teslis ruhani bir kavramdır. Belirli bir iç barış alabilmeniz için, sevgi ve güçten oluşan iki aşamadan geçmek gerekir.
 8. Baba, oğul ve kutsal ruh: Bir yandan, klasik yorumu vardır: bir üçgen baba, oğul ve Kutsal Ruh temsil eden üç tarafı vardır. Ve, diğer taraftan, her zaman her üç tarafta bu mantık saygı, üçgen düşünce, beden ve zihin temsili olduğunu doğrulayan yorumlar vardır.
 9. Yaşam döngüsü: Üçgen daha genel olarak yaşamın grafik bir metaforudur: doğum, büyüme ve ölüm, insanların, hayvanların ve şeylerin maruz kaldığı hayati hareketin üç aşamasıdır.
 10. Üçgen aile yukarı işaret – erkeklik, babalık, erkeklik ve güç Üçgen aşağı işaret – kadınlık ve annelik
Voir aussi  7 Objets Incontournables Dans Une Salle De Bain

Son olarak, bir gözü kuşatan Parlak üçgen – Providence veya Omniscient Eye Göz – Farklı dinlerde ve İlluminati gibi felsefi toplumlarda kullanılır.

Bunu İnsan ve Yurttaş Hakları Beyannamesi’nde veya ABD doları banknotlarında göreceksiniz.

İlham için üçgen dövmeler bazı örnekler

Les plus lus