4 C
Paris
lundi, décembre 4, 2023

Jakie jest znaczenie tatuażu trójkątnego

Date:

Trójkątny tatuaż to geometryczna postać, która pojawiła się wraz z pierwszymi ludzkimi cywilizacjami. Znaczenie trójkąta tatuaż zależy od tego, jak są one reprezentowane.

Na przykład, jeśli trójkąt jest reprezentowany z końcówką w dół, jest to trójkąt żeński. triangle féminin I, jak można sobie wyobrazić, w przeciwnym kierunku jest to męski trójkąt.

Trójkątny tatuaż zawiera pewne znaczenia, które będą zależeć od osoby noszącej tatuaż, dlatego w tym artykule powiemy Ci o różnych znaczeniach trójkątnego tatuażu.

Różne znaczenia trójkątnego tatuażu

Trójkątny tatuaż ma kilka znaczeń i reprezentuje:

 • Cztery elementy.
 • Trójcy Przenajświętszej.
 • Cykl życia.
 • Równowaga i perfekcja.

Trójkąt traktowany jako całość symbolizuje element naturalny, ale jego układ będzie symbolizować jeden lub drugi jego element.

 1. Znaczenie trójkąt tatuaż wskazał w górę: Gdy trójkąt jest skierowany w górę, symbolizuje ogień. Sam ogień symbolizuje zniszczenie, ale także płodność, ponieważ spalone ziemie wytwarzają lepszą produkcję rolną.
 2. Znaczenie trójkąt tatuaż wskazał w dół: Kiedy trójkąt wskazuje w dół, symbolizuje element wody, który jest istotnym elementem całego życia na ziemi.
 3. Powietrze: Aby symbolizować powietrze, wystarczy dodać poziomą linię w poprzek trójkąta skierowanego w górę. Powietrze pozostaje istotnym elementem w spalaniu ognia, więc pozostaje niezbędne z kolei do każdej formy życia.
 4. Ziemia: Aby symbolizować Ziemię, wystarczy dodać poziomą linię w dół trójkąta. Ziemia stanowi kolebkę całego życia, ale nie mogłaby istnieć bez ciągłego przesiewania wody.
 5. Trójca Święta: Trójca Święta jest jednością i harmonią między dwiema przeciwstawnymi zasadami wszechświata, niezbędnymi dla równowagi, do cyklu życia i bez których istnienie trzeciej zasady nie byłoby możliwe.
 6. Intelekt serca i będzie: Trójkąt pozwoli nam uciekać się z jednej strony do boku intelektu, a po drugiej stronie do sentymentalnej części każdego z nich, która rodzi z siebie wolę i życiowy rozmach, który porusza jednostkę.
 7. Moc, Miłość i Mądrość: Trójca Święta jest koncepcją duchową. Istnieje podstawowa zasada osiągnięcia pewnego wewnętrznego spokoju, aby to zrobić, konieczne jest przejście przez dwa etapy, które składają się z miłości i mocy.
 8. Ojciec, syn i duch święty: Z jednej strony istnieje klasyczna interpretacja: trójkąt ma trzy strony, które reprezentują Ojca, Syna i Ducha Świętego. I z drugiej strony, zawsze szanując tę logikę ze wszystkich trzech stron, istnieją interpretacje, które potwierdzają, że trójkąt jest reprezentacją myśli, ciała i umysłu.
 9. Cykl życia: Trójkąt jest bardziej ogólnie graficzną metaforą życia: narodziny, wzrost i śmierć to trzy fazy ważnego ruchu, któremu poddawane są ludzie, bestie i rzeczy.
 10. Trójkąt rodzina wskazał w górę – męskość, ojcostwo, męskość i moc Trójkąt wskazał w dół – kobiecość i macierzyństwo

Wreszcie, świetlisty trójkąt obejmujący oko – Oko Opatrzności lub Wszechwiedzące Oko – jest używany w różnych religiach i społeczeństwach filozoficznych, takich jak Illuminati.

Zobaczysz to na Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela lub na banknotach w dolarach amerykańskich.

Kilka przykładów tatuaży trójkątnych dla inspiracji

Sur le meme sujet

20 nuances de blond pour bien adopter à l’été 2020

Dans cet article, nous allons vous présenter 20 nuances...

31 magnifiques styles de cheveux courts que vous allez aimer

Entre la coupe garçonne et le carré, cette coupe de cheveux...

22 modèles des salopettes pour les petites filles

Si le beau vieux temps nous emmène avec lui...

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici