jeudi, février 9, 2023

Jakie jest znaczenie tatuażu trójkątnego

Trójkątny tatuaż to geometryczna postać, która pojawiła się wraz z pierwszymi ludzkimi cywilizacjami. Znaczenie trójkąta tatuaż zależy od tego, jak są one reprezentowane.

Na przykład, jeśli trójkąt jest reprezentowany z końcówką w dół, jest to trójkąt żeński. triangle féminin I, jak można sobie wyobrazić, w przeciwnym kierunku jest to męski trójkąt.

Trójkątny tatuaż zawiera pewne znaczenia, które będą zależeć od osoby noszącej tatuaż, dlatego w tym artykule powiemy Ci o różnych znaczeniach trójkątnego tatuażu.

Różne znaczenia trójkątnego tatuażu

Trójkątny tatuaż ma kilka znaczeń i reprezentuje:

 • Cztery elementy.
 • Trójcy Przenajświętszej.
 • Cykl życia.
 • Równowaga i perfekcja.

Trójkąt traktowany jako całość symbolizuje element naturalny, ale jego układ będzie symbolizować jeden lub drugi jego element.

 1. Znaczenie trójkąt tatuaż wskazał w górę: Gdy trójkąt jest skierowany w górę, symbolizuje ogień. Sam ogień symbolizuje zniszczenie, ale także płodność, ponieważ spalone ziemie wytwarzają lepszą produkcję rolną.
 2. Znaczenie trójkąt tatuaż wskazał w dół: Kiedy trójkąt wskazuje w dół, symbolizuje element wody, który jest istotnym elementem całego życia na ziemi.
 3. Powietrze: Aby symbolizować powietrze, wystarczy dodać poziomą linię w poprzek trójkąta skierowanego w górę. Powietrze pozostaje istotnym elementem w spalaniu ognia, więc pozostaje niezbędne z kolei do każdej formy życia.
 4. Ziemia: Aby symbolizować Ziemię, wystarczy dodać poziomą linię w dół trójkąta. Ziemia stanowi kolebkę całego życia, ale nie mogłaby istnieć bez ciągłego przesiewania wody.
 5. Trójca Święta: Trójca Święta jest jednością i harmonią między dwiema przeciwstawnymi zasadami wszechświata, niezbędnymi dla równowagi, do cyklu życia i bez których istnienie trzeciej zasady nie byłoby możliwe.
 6. Intelekt serca i będzie: Trójkąt pozwoli nam uciekać się z jednej strony do boku intelektu, a po drugiej stronie do sentymentalnej części każdego z nich, która rodzi z siebie wolę i życiowy rozmach, który porusza jednostkę.
 7. Moc, Miłość i Mądrość: Trójca Święta jest koncepcją duchową. Istnieje podstawowa zasada osiągnięcia pewnego wewnętrznego spokoju, aby to zrobić, konieczne jest przejście przez dwa etapy, które składają się z miłości i mocy.
 8. Ojciec, syn i duch święty: Z jednej strony istnieje klasyczna interpretacja: trójkąt ma trzy strony, które reprezentują Ojca, Syna i Ducha Świętego. I z drugiej strony, zawsze szanując tę logikę ze wszystkich trzech stron, istnieją interpretacje, które potwierdzają, że trójkąt jest reprezentacją myśli, ciała i umysłu.
 9. Cykl życia: Trójkąt jest bardziej ogólnie graficzną metaforą życia: narodziny, wzrost i śmierć to trzy fazy ważnego ruchu, któremu poddawane są ludzie, bestie i rzeczy.
 10. Trójkąt rodzina wskazał w górę – męskość, ojcostwo, męskość i moc Trójkąt wskazał w dół – kobiecość i macierzyństwo

Wreszcie, świetlisty trójkąt obejmujący oko – Oko Opatrzności lub Wszechwiedzące Oko – jest używany w różnych religiach i społeczeństwach filozoficznych, takich jak Illuminati.

Zobaczysz to na Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela lub na banknotach w dolarach amerykańskich.

Kilka przykładów tatuaży trójkątnych dla inspiracji

Voir aussi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ne manquez pas